Zaujímavé články

Vážení čitatelia, zavítali ste na webovú stránku, ktorú zaujíma predovšetkým zdravie a správny zdravý životný štýl každého z Vás.

Určite ste si všimli, že Vám ponúkame produkty zdravej výživy priamo z prírody, ktoré organizmus nabudia, doplnia mu dôležité vitamíny, stopové prvky a iné pre organizmus a zdravie drahocenné látky. Našou ideou a cieľom je, aby sa sám organizmus dokázal brániť, udržal si vitalitu a zdravie bez chemických látok a hlavne nie, keď je už neskoro. Určite mnohí z Vás budú súhlasiť, že dotyk prírody je, to čo nám dodáva energiu, vitalitu, pocit šťastia a zdravia už pri pohľade na zelené listy a slnečné lúče.

Veľmi dobre si uvedomujeme, keď je niečo poškodené, alebo zdevastované vždy sa takáto vec horšie opravuje ako sa jej predchádza, preto prevencia v podobe zeleného zdravia je na pravom mieste.

Aj keď Vám priamo predstavujeme a ponúkame škálu výrobkov, ktoré majú nie len preventívny, ale aj liečebný charakter aj tak Vás chceme postupne sprevádzať a predstavovať Vám napríklad bylinky, ktoré stretnete bežne niekde na lúke pri prechádzke, praktiky zdravej výživy, očistných kúr organizmu, moderne povedané detoxikácií organizmu a mnoho iného. Chceme Vám priblížiť to najlepšie z prírody a nie len to, možno tipy, triky pri udržaní si postavy, teda ako predísť civilizačným chorobám ako je obezita, vysoký krvný tlak cukrovka a iné. Vždy dobre padne rada, recept, inšpirácia, veď sa jedna o nás, o naše telo a zdravie.

 

Veríme, že si získame Vašu priazeň a tiež, že sa k nám budete radi vracať.

Kozie mlieko

Kozie mlieko je cennou ekologickou potravinou. Významné je jeho využitie u detí ako možnosť alternatívnej výživy a u dospelých v oblasti prevencie (protirakovinové faktory). Pravidelná konzumácia kozieho mlieka vedie k úprave zdravotného stavu. Kozí tuk v mlieku priaznivo pôsobí pri rôznych ochoreniach. Významné miesto má v posilňovaní imunity, pri kĺbových ochoreniach, regenerácii a celkovej vitality a kondícii.

Sú to potraviny s vysokým obsahom nutričných látok v prirodzenom a synergickom. Na rozdiel od syntetických vitamínov sú komplexné a prirodzené. Sama múdra príroda rozhodla o zložení látok, ktoré obsahujú, nič do nich nie je pridané rukou človeka. Vyrástli priamo v prírode, v čistom prostredí a ani pri spracovaní sa do nich nič umelo nepridáva. Ich účinok sa nedá porovnať so žiadnou umelou kombináciou. Látky sú navzájom prepojené a posilujú sa. Ve..
V posledných dvoch storočiach došlo k takým rýchlym zmenám v životnom štýle, v zložení stravy i v stravovacích návykoch, že sa tieto zmeny museli dostať s naším „naprogramovaným“ metabolizmom do rozporu. Navyše široká devastácia životného prostredia spôsobila obrovský nárast záťaže na ľudský organizmus. Rozhliadnime sa však okolo seba. Výskyt respiračných, alergických a kožných ochorení u detí stúpa, a rovnako aj citlivosť na vi..
Už dávnej minulosti mudrci, tibetskí, egyptskí liečitelia, ale aj prosté bylinkárky v našich končinách vedeli o skutočnosti, ak si chceme zachovať zdravie, musíme ho udržiavať v ideálnom stave a starať sa nielen o telo, ale aj o jeho duchovnú stránku.Veľmi malá hŕstka ľudí skutočne vie, akú úlohu v udržaní pevného a stabilného zdravia hrá detoxikácia, teda očista organizmu od nánosov toxických látok zanesených do tela či už stravovaním a ovzduším..
Psoriáza, lupienka
Psoriáza sa radí medzi autoimunitné ochorenia, kde sa imunitný systém obráti proti vlastnému organizmu. Psoriáza je chronické zápalové ochorenie, ktoré sa  prejavuje zmenami na koži, nechtoch či kĺboch. Toto ochorenie postihuje približne 2 % až 3 % európanov.Psoriáza nie je nákazlivé ochorenie aj keď pre neznalých vyzerá odpudivo. Nemôžete ju preto od niekoho chytiť a sa od niekoho nakaziť napríklad dotykom. Je to zápalové nie infekčné či ví..
Zobrazuje sa 1 až 5 z 5 položiek (1 stránok)