Mladý jačmeň

Mladý jačmeň alebo inak nazývaný aj zelený jačmeň je typom zelenej trávy - jedinej vegetácie na zemi, ktorá je schopná dodávať základnú výživu od narodenia až po starobu. Agronómovia odhadujú počiatky kultivácie tejto obilnej trávy už na 7. tisícročia pred naším letopočtom, pravdepodobne v juhozápadnej Ázii. Na západe však jačmeň začal byť pestovaný v rámci produkcie zrna.

Predtým, než prejde obilná tráva reprodukčným procesom, ktorý vedie ku vzniku zrna, nachádza sa v štádiu, kedy má podobné vlastnosti a obsah vitamínov a minerálov ako tmavá zelenolistá zelenina. Ak je tráva pozbierala v tomto mladom veku, svojim zložením sa od svojich dospelých náprotivkov výrazne líši. Napríklad pšeničná tráva obsahuje približne 32g proteínu na 100g, kdežto pšeničné zrno holých 13g. Z toho dôvodu sú pre nás zelené trávy skvelou výživou.


Zelený jačmeň účinky
Zelený jačmeň má výrazný alkalizujúce efekt v ľudskom tele. Väčšina v súčasnej dobe konzumovanej stravy spôsobuje v ľudskom organizme kyslú reakciu.  Prekyslené telo je živnou pôdou pre rad chorôb a mikróbov. Naše bunky nie sú schopné správne fungovať, pokiaľ sa vnútorná pH hodnota nepohybuje v pomerne úzkom rozpätí. Zelený jačmeň obsahuje bázické minerály ako je sodík, draslík, vápnik a horčík, ktoré vďaka svojmu zásaditému charakteru pomáh..
Zelený jačmeň užívanie
Odporúčané dávkovanie jačmeňa je dva až trikrát denne 1 čajovú lyžičku extraktu rozmiešať vo vode alebo v šťave. Deťom stačí dávka polovičná. Starší ľudia nech naopak dávkovanie zvýši. Ľudia chorí alebo trpiaci prekyslením môžu dávku znásobiť. Rozmiešajte prášok v pohári vody na požadovanú koncentráciu. Na nápoj si postupne zvykajte. Čoskoro si na trávny chuť zvyknete a obľúbite si ju pre jej osviežujúce schopnosti. Jačmeň pijeme nalačno. Vž..
Zloženie zeleného jačmeňa
Jačmenná tráva je považovaná z výživového hľadiska zo všetkých zelených tráv za najhodnotnejšiu. Obsahuje 18 aminokyselín z 20 vrátane 8 esenciálnych, teda tých ktoré si telo nevie vyrobiť samo. Aminokyseliny sú základným stavebným kameňom bielkovín, z ktorých je tvorená každá bunka ľudského organizmu a sú tak nenahraditeľné pre bunkovú tvorbu, regeneráciu a celkovo pre zachovanie všetkých životných funkcií organizmu.   Zelený jačmeň ďal..
Časté otázky a odpovede o zelenom jačmeni
Niekoľko otázok a odpovedí o jačmeni, jeho pestovaní, spracovaní, užívaní, účinkoch...Prečo je zelený jačmeň taký účinný? Určite vďaka organickému pestovaniu bez používania chemických hnojív. Pestuje sa v Utahu, v oblasti vyschnutých prastarých jazier v nadmorskej výške okolo 1500m, na pôde nesmierne bohatej na minerály. Nadmorskej výške a bohatému slnečnému svetlu vďačia rastlinky za bohatý obsah chlorofylu. Zalievanie minerálnou vodou..
Jarná únava a zelený jačmeň
Známky rozvinutého únavového syndrómu dnes vykazuje veľká časť našej populácie a v období jari sa tieto stavy ešte viac prehlbujú a často sú spojené aj s ťažkými a dlhotrvajúcimi depresiami.Prečo toľko ľudí trpí na jar únavou, nedostatkom energie a chorobami?Počas zimy, keď sa nahromadí viac negatívnych faktorov (medzi ne patrí nedostatok denného i slnečného svetla, čerstvého ovocia a zeleniny a teda aj vitamíno..
Zobrazuje sa 1 až 5 z 5 položiek (1 stránok)