0907 025 707 (od 8.00 - 18.00 hod.)

jkolembusova@gmail.com

0
 • DuoLife Fiber 750ml

DuoLife Fiber 750ml

 • Značka: DuoLife
 • Kód produktu: DL06
 • Dostupnosť: 3-4 dni
 • 42,70 EUR

 • Bez DPH: 35,58 EUR

DuoLife Fiber je tekutý výživový doplnok, obsahujúci komplex rozpustných vláknin až zo 4 zdrojov a patentovanú, značkovú receptúru rastlinných extraktov: ASTRAGIN® – ktorá podporuje vstrebávanie živín z tráviaceho traktu a BOSWELLIN® - ktorá podporuje zníženie zápalových procesov v črevách. Prípravok má zloženie pozostávajúce z prírodných surovín najvyššej kvality a je bohatým zdrojom vlákniny. Zdravie podporujúce účinky zložiek obsiahnutých v doplnku stravy boli zdokumentované klinickými štúdiami.

Doplnok stravy DuoLife Fiber je určený na použitie ako podporná liečba u:

 • osôb, ktoré chcú denne podporovať normálnu funkciu tráviaceho traktu;
 • osôb, ktoré chcú podporiť správne vstrebávanie živín z tráviaceho traktu;
 • osôb s problémami v tráviacom trakte spojenými s poruchami prirodzenej črevnej mikroflóry alebo so zápalovými problémami;
 • osôb so zápchou a problémami so spomaleným prechodom črevami;
 • osôb, ktoré sa starajú o udržanie zdravej telesnej hmotnosti, vďaka tomu, že výrobok podporuje proces chudnutia, pomáha znižovať chuť do jedla a poskytuje dlhodobý pocit sýtosti;
 • osôb, ktoré dodržiavajú takzvanú LOW FODMAP diétu;
 • osôb, ktoré sa starajú o správnu hladinu glukózy a cholesterolu v krvi;
 • osôb, ktoré dodržiavajú tzv. LOW F diétu a chcú podporiť optimálne zdravie ciev a zdravý krvný tlak;
 • osôb, ktoré chcú podporiť detoxikačné a antioxidačné procesy v tele.


Vláknina sa delí na dva druhy: rozpustnú a nerozpustnú, ktoré majú mierne odlišné fyziologické funkcie. Rozpustnú vlákninu tvoria najmä pektíny, gumy, rastlinné slizy, niektoré hemicelulózy, beta-glukány a iné vo vode rozpustné zlúčeniny.

Rozpustná vláknina:

 • napučiava v črevách pod vplyvom vody a zhusťuje tráveninu;
 • predlžuje čas črevného tranzitu;
 • je prospešná pre črevné baktérie a stimuluje vývoj bakteriálnej mikroflóry hrubého čreva (prebiotický efekt);
 • zvyšuje pocit plnosti, a tým napomáha udržiavať zdravú telesnú hmotnosť a podporuje chudnutie;
 • pomáha udržiavať správnu hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi, podporuje funkciu ciev a optimálny krvný tlak.
 • prispieva k oddialeniu procesu absorpcie glukózy v tenkom čreve a zníženiu sekrécie inzulínu, a tým pomáha normalizovať hladinu cukru v krvi;
 • uvoľňuje fekálnu hmotu, čo pomáha predchádzať zápche;
 • napomáha vstrebávaniu minerálov z čreva;
 • má pozitívny vplyv na imunitu organizmu.

Nerozpustnou vlákninou je predovšetkým celulóza a lignín. Jej funkciou je predovšetkým podpora peristaltiky gastrointestinálneho traktu a zvýšenie objemu stolice.

4 zdroje rozpustnej vlákniny
DuoLife Fiber má 100 % prírodné zloženie, založené na vysokom obsahu rozpustnej značkovej vlákniny a ďalších zložiek, ako je ASTRAGIN® – vyhradená formula rastlinných extraktov zo ženšenu notoginseng (Panax notoginseng) a kozinca blanitého (Astragalus membranaceus) a BOSWELLIN® – vyhradená formula extraktu z kadidlovníka pilovitého (Boswellia serrata).

Zložky boli klinicky testované
Zložky produktu boli zdokumentované v mnohých klinických štúdiách.

Vyhradená formula FIBREGUM™***
FIBREGUM™*** je vyhradená formula rozpustnej akáciovej vlákniny, ktorá sa získava z akácie rastúcej v Afrike.

Vyhradená formula SUNFIBER®**

SUNFIBER® je organická, čiastočne hydrolyzovaná guma pochádzajúca z indickej klastrovej fazule na báze galaktomananu. Nie je však totožná s bežne používanou guarovou gumou. Oproti „klasickej” guarovej gumy má nižšiu molekulovú hmotnosť (20–50 kDa oproti 300–8000 kDa pre nehydrolyzovanú gumu), preto má až 2 000-krát nižšiu viskozitu. Tá uľahčuje prípravu ľahko stráviteľnej formuly, ktorá je bezpečná aj vo veľkých porciách. Navyše, na rozdiel od guarovej gumy, sa získava miernym procesom enzymatickej hydrolýzy pri nízkej teplote (37 °C) iba z endospermu semien. SUNFIBER®** má dokumentované klinické a predklinicky prospešné PREBIOTICKÉ zdraviu prospešné účinky, a vyznačuje sa úplne pomalou fermentáciou, šetrnou pre črevá.

Vyhradená formula BOSWELLIN®*
Kyseliny boswellové odvodené z vyhradenej formuly extraktu z kadidlovníka pilovitého (Boswellia serrata) – BOSWELLIN®* – pomáhajú bojovať proti zápalom v črevách a pomáhajú tiež zmierňovať symptómy spojené so zápalovými ochoreniami čriev 4-5.


Vyhradená formula ASTRAGIN®

ASTRAGIN® je patentovaný prípravok s biologickými účinkami zdokumentovaný v 16 testoch in vitro a 8 testoch in vivo6-8. Podľa výsledkov týchto testov synergická formula:

 • pomáha pri absorpciu peptidov, aminokyselín, mastných kyselín, vitamínov a fytonutrientov z gastrointestinálneho traktu, preto je vhodné DuoLife Fiber používať s jedlom a inými výživovými doplnkami DuoLife, ako aj s kokteilmi Shape Code®;
 • podporuje regeneráciu poškodeného črevného epitelu;
 • pomáha pri boji proti zápalom v črevách;
 • podporuje funkcie a množenie črevnej mikroflóry;
 • podporuje imunitné funkcie črevného epitelu.


Schválené pre LOW FODMAP
Formuly na báze vlákniny obsiahnuté v produkte, najmä SUNFIBER®**, sú prospešné pre diétu LOW FODMAP, pretože pomaly fermentujú a sú šetrné k črevám. Produkty fermentácie vlákniny sa časom uvoľňujú pomaly, preto používanie SUNFIBER®** pomáha minimalizovať nadúvanie spojené s príliš rýchlou črevnou fermentáciou.

Synergizmus pôsobenia
Vláknina obsiahnutá v SUNFIBER®** a FIBREGUM™*** podporuje optimálnu funkciu tráviaceho traktu, podporuje peristaltiku čriev, reguluje pohyb čriev, pomáha predchádzať plynatosti a chronickej zápche9. Podporuje množenie prospešných črevných baktérií rodu Bifidobacterium a Lactobacillus a produkciu mastných kyselín s krátkym reťazcom v hrubom čreve (tzv. postbiotiká)10.

Menej je viac
Zloženie neobsahuje: lepok, pridané umelé príchute a vône, umelé plnidlá a je bez GMO.

Veganské
Produkt je vhodný pre vegánov a vegetariánov.

Pohodlné dávkovanie
Tekutina pripravená na priamu spotrebu.

*** BOSWELLIN® je ochranná známka spoločnosti Sabinsa Europe GmbH.
** SUNFIBER® je registrovaná ochranná známka Taiyo Kagaku Co., Ltd.
** FIBREGUM™ je ochranná známka spoločnosti Nexira.


ZLOŽENIE: Jablková šťava, jablkové pyré, citrónová šťava  z koncentrovanej šťavy, SUNFIBER®* - patentovaná formula rozpustnej vlákniny z indických bôbov guar (Cyamopsis tetragonolobus) (galaktomanánová vláknina), FIBREGUM™** - patentovaná receptúra rozpustnej akáciovej vlákniny, šťavy z plodov yuzu (Citrus junos), citrusového pektínu, BOSWELLIN®*** - patentovaná receptúra extraktu z indického kadidla (Boswellia serrata) 10: 1 štandardizovaný na 30 % obsahu kyseliny boswellovej, extrakt z koreňa konjaku (Amorphophallus konjac) štandardizovaný na 95 % obsahu glukomananu, ASTRAGIN® - patentovaná formulazPanax notoginsengaextraktuAstragalus membranaceus.


Obsah zložiek v dennej dávke produktu
50 ml
Sunfiber®**
3,6 g
FIBREGUM™***
1 g
Citrusové pektíny
150 mg
Boswellin® *
100 mg
Extrakt z koreňa konjac
50 mg
AstraGin®
35 mg
Celkový obsah vlákniny
4,3 g

POUŽITIE:

Dospelí nad 18 rokov: 50 ml denne spolu s jedlom. Odporúča sa zapiť ďalším pohárom vody alebo iným nápojom. Neprekračujte maximálnu odporúčanú dennú dávku. Produkt by ste mali vždy zapiť dostatočným množstvom tekutín, pretože nedostatočný príjem tekutín môže spôsobiť zápchu.

Medzi užívanými liekmi a príjmom vlákniny by sa mal dodržiavať ODSTUP, pretože potravinybohaté na vlákninu môžu znížiť vstrebávanie liekov z tráviaceho traktu.

Liečba sa odporúča 1 hodinu pred alebo aspoň 2 hodiny po príjme vlákniny.

USKLADŇOVANIE:

Výrobok skladujte pri izbovej teplote, mimo dosahu malých detí. Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 30 dní. Chráňte pred priamym slnečným svetlom. Vzhľadom na to, že výživový doplnok DuoLife je prírodný produkt, chuť a konzistencia jednotlivých šarží sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia a surovín použitých pri výrobe. Všetky usadeniny sú tvorené prírodnými zložkami a sú typickým procesom pre takéto výrobky. Na odstránenie usadenín pred konzumáciou pretrepte.

PREVENTÍVNE OPATRENIA:

precitlivenosť na ktorúkoľvek zo zložiek produktu. V prípade existujúcich chronických ochorení, ako aj v prípade, že užívate lieky, sa pred použitím produktu poraďte s lekárom. Osoby mladšie ako 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy nemôžu používať tento produkt.

Napísať hodnotenie

Prosím, prihláste sa alebo sa registrujte, ak chcete hodnotiť

Súvisiace produkty

DUOLIFE Fiber Powder 15 x 10g

DUOLIFE Fiber Powder 15 x 10g

DUOLIFE Fiber Powder je doplnok stravy vo forme vrecúšok obsahujúci ko..

46,90 EUR Bez DPH: 39,08 EUR