0907 025 707 (od 8.00 - 18.00 hod.)

jkolembusova@gmail.com

0
 • Chlorella Green Ways v prášku 350g

Chlorella Green Ways v prášku 350g

 • Značka: Green Ways
 • Kód produktu: GW00006 / prašok
 • Dostupnosť: Skladom
 • 48,00 EUR

 • Bez DPH: 40,00 EUR

Chlorella vo forme prášku je ideálna na použitie pri príprave smoothie, na nutričné obohatenie pokrmov a tiež na prípravu domácej kozmetiky.


Green Ways Chlorellu  v prášku je možné používať rovnako ako klasickú Chlorellu Green Ways v tabletách, prirovnať k zeleninovým konzervám najvyššej kvality. Ide o vitálne a neuveriteľne rýchlo sa deliace rastlinné bunky, ktoré telu dokážu dodať vitamíny, minerály, aminokyseliny alebo antioxidanty. Vďaka tomu sú dokonalou nutričnou základňou pre uponáhľané a unavené ľudstvo.

Chlorella obsahuje širokú škálu biologicky aktívnych látok. Tablety obsahujú kmeň riasy Chlorella. Tá je pestovaná najmodernejšou technológiou tzv. heterotrofným spôsobom, to znamená pestovanie chlorelly v uzavretých čistých nádržiach. Táto metóda má niekoľko výhod v porovnaní s pestovaním chlorelly vonku v jazierkach, lagúnach, tzv. „klasickým“ spôsobom a to jej čistotu a vyrovnanú kvalitu. 

Chlorella je jednobunkový organizmus, ktorý žije na našej planéte už asi 2 milióny rokov. Ide o zelenú sladkovodnú riasu. Riasy sa používajú už veľmi dávno ako vhodný zdroj živín, hlavne bielkovín, minerálnych látok a vitamínov. Chlorella obsahuje najväčšie množstvo chlorofylu zo známych rastlín na Zemi.

Chlorella ďalej obsahuje viac ako 20 vitamínov a minerálnych látok, vrátane železa, vápnika, draslíka, horčíka, fosforu, pro-vitamínu A, vitamíny C, B1, B2, B5, B6, B12, E a K, biotín, inozitol, kyselinu listovú. Je vhodným zdrojom týchto živín, keďže ich obsahuje v ich prirodzenej forme a sú tak pre naše telo dobre využiteľné.

Nasledujúce vitamíny a minerálne látky boli identifikované v chlorelle:

Výživové údaje na 100 g:

Energetická hodnota1552 kJ / 369 kcal
Tuky8 g
z toho:
- nasýtené mastné kyseliny 1,9 g
- mononenasýtené mastné kyseliny   1,9 g
- polynenasýtené mastné kyseliny 4,2 g
Sacharidy7,9 g
z toho:
- Cukry0,3 g
- Vláknina13 g
- Bielkoviny 60 g
- Soľ

0,07 g


 Niekoľko výhod pestovania chlorelly heterotrofným spôsobom:

 • Vďaka tomu, že Chlorella je pestovaná v prísne kontrolovaných, čistých systémoch, jej čistota a kvalita je vždy zaručená. Neobsahuje cudzie látky, mikroorganizmy a iné kontaminanty, ako je to často problémom pri vonkajšom pestovaní.
 • Je zaručený stály, konštantný obsah výživných látok, nezávisle od poveternostných podmienok, ktoré prevládali v období pestovania (teplota, slnečné žiarenie atď.), ako k tomu môže byť pri vonkajšom pestovaní.
 • Vysoká strávitelnosť (okolo 80%), keďže bunkové steny sú tenké a prirodzene sa narušia („pukajú“) už v procese sušenia (spray-drier), bez akéhokoľvek poškodenia živín. Je to možné vďaka tomu, že naša chlorella nemá také pevné bunkové steny, keďže nemusí odolávať drsným vonkajším podmienkam.
 • O kvalite Chlorelly pestovanej takýmto spôsobom svedčí aj fakt, že hlavným importérom týchto tabliet je Japonsko.
 • Príjemná chuť, prijateľnejšia v porovnaní s „vonkajšou“ Chlorellou.

 • Nízky obsah ťažkých kovov, vyplývajúci aj zo spôsobu pestovania. Krásny žiarivá zelená farba, keďže obsahuje podobné množstvo chlorofylu, ako pri vonkajšom pestovaní.

Stále viac odborníkov je toho názoru, že suplementácia vitamínov, minerálnych látok, enzýmov a ďalších látok esenciálnych pre správne fungovanie ľudského organizmu zabezpečená z prírodných zdrojov môže byť len ťažko nahraditeľná zo syntetitckých prípravkov. Vďaka svojmu komplexnému zloženiu a vhodnej „predpríprave“, čím sa zabezpečí vysoká strávitelnosť, máme možnosť nášmu organizmu dodať výživné látky vo vyváženom pomere a v ich prirodzenej forme v akej ich príroda vytvorila. Chlorella sa často označuje aj ako tzv. superpotravina a je veľmi obľúbená hlavne v Japonsku a USA.

Účinky riasy Chlorella sú intenzívne skúmané vedcami po celom svete, tiež sú dobre známe aj zo skúseností ľudí, ktorí ju pravidelne konzumujú.


Chlorella priaznivo pôsobí:

 • pri detoxikácii tým, že dokáže na seba viazať ťažké kovy, insekticídy...
 • pri posilnení imunitného systému, tým že stimuluje telo a môže tak napomôcť efektívne bojovať proti rôznym baktériám, vírusom
 • pôsobí na udržiavanie zdravej črevnej flóry, podporuje lepšie trávenie, obsahuje veľké množstvo vlákniny, zvyšuje úroveň prospešnej mikroflóry v tráviacom trakte
 • pri regenerovaní a stimulovaní organizmu a tiež pri obnove tkanív.
 • pri dopĺňaní vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín, vlákniny a ďalších výživných látok potrebných pre správne fungovanie nášho tela
 • pomáha predchádzať prekysleniu organizmu.

Spracovanie: Aby sme chlorellu čo najviac sprístupnili nášmu tráviacemu traktu, používame metódu sprejového sušenia STEAM. Tá zaručuje ideálny pomer dvoch kvalít – vysokej vstrebateľnosti nutričných látok (minimálne 80 %) 

Odporúčané použitie

Odporúčané denné množstvo Chlorelly Green Ways je pre priemerného dospelého človeka 5g, zapiť dostatočným množstvom tekutiny alebo pridať do jedla, smoothy či jogurtu. Pri záťaži je možné dávky navýšiť. Pozor, treba dôsledne dodržiavať pitný režim ! Vďaka detoxikačnej schopnosti odporúčame začať menšími dávkami a postupne (v priebehu týždňa od zaradenia do jedálničku) zvyšovať. Predávkovanie v prípade Chlorelly Green Ways (podobne ako v prípade zeleniny) nehrozí. Chlorellu môžete jesť nalačno aj počas jedla.

Výrobca: Green Ways

Balenie: 350g

Upozornenie: Pestrá, vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité faktory Vášho zdravia. Uskladňujte mimo dosahu malých detí. Nesmie sa používať ako náhrada pestrej stravy. 

Napísať hodnotenie

Prosím, prihláste sa alebo sa registrujte, ak chcete hodnotiť

Súvisiace produkty

Jačmen Green Ways 300g

Jačmen Green Ways 300g

Množstvo:  300g  balenie zeleného jačmeňa Jačmeň G..

48,00 EUR Bez DPH: 40,00 EUR

Chlorella Green Ways 330g, tabl.

Chlorella Green Ways 330g, tabl.

Chlorella obsahuje širokú škálu biologicky aktívnych látok. Tablety ob..

48,00 EUR Bez DPH: 40,00 EUR

Jačmeň Green Ways v tabletách 210g

Jačmeň Green Ways v tabletách 210g

Množstvo:  210g  balenie zeleného jačmeňa Jačmeň G..

48,00 EUR Bez DPH: 40,00 EUR

Chlorella Green Ways 110g, tabl.

Chlorella Green Ways 110g, tabl.

Chlorella pyrenoidosa Je 100% čistá sladkovodná riasa, výživový..

16,00 EUR Bez DPH: 13,33 EUR

Štítky: Detoxikácia a odkyslenie, Chudnutie a diéty, Posilnenie imunity, Zelené potraviny,