0907 025 707 (od 8.00 - 18.00 hod.)

jkolembusova@gmail.com

  • Zelený jačmeň  3 x 100g, Benevit

Zelený jačmeň 3 x 100g, Benevit

  • Značka: Benevit s.r.o.
  • Kód produktu: zeleny jacmen 100g
  • Dostupnosť: Skladom
  • 69,00 EUR
  • 59,00 EUR

  • Bez DPH: 49,17 EUR
  • Free Shipping

Koncentrovaná sušená šťava z mladých lístkov zeleného jačmeňa

 

Čo je Zelený jačmeň?

Zelený jačmeň, je výživový doplnok, ktorý obsahuje sušenú šťavu z mladých lístkov jačmeňa, so širokým spektrom výživných látok. Minerálne látky a vitamíny sa nachádzajú v zelenom jačmeni v prirodzenej, organicky viazanej forme a sú pre telo ťažko nahraditeľné anorganickými soľami minerálnych látok a chemicky pripravenými vitamínmi zo syntetických výživových doplnkov.


Japonský farmaceut a vedec, Dr. Yosihide Hagiwara, ktorý 20 rokov svojho života venoval tomu, aby našiel „rastlinu najbohatšiu na výživné látky", označil za túto rastlinu práve zelený jačmeň. Obsahuje mimoriadne množstvo vitamínov, minerálnych látok, bielkovín, cukrov a vláknin, esenciálne pre správne fungovanie organizmu. Prišiel na to, že keď lístky jačmeňa dosiahnu 25-35 cm obsahujú mimoriadne množstvo vitamínov, minerálnych látok, bielkovín, cukrov a vláknin. Keďže sa tieto živiny nachádzajú v rastline v prirodzenej forme, viazané na organické zlúčeniny, sú vo vyššej miere využiteľné pre naše telo ako syntetické vitamíny a anorganicky viazané minerálne látky, ktoré sa nachádzajú vo väčšine výživových doplnkov.
Sýto zelenú farbu majú lístky vďaka vysokému obsahu chlorofylu, ktorý má dezodoračné a dezinfekčné účinky. Sušená šťava z mladých zelených lístkov jačmeňa je jedinečný koncentrát výživných látok.


Na čo si treba dať pozor

Na trhu existuje viacero prípravkov zeleného jačmeňa (mladého jačmeňa). Vo väčšine prípravkov nájdeme, hlavne v tých lacnejších, sušené a zomleté listy rastliny. Zelený jačmeň - Zelený život, ako sme už viac krát zdôrazňovali

je vytlačená usušená šťava z mladých lístkov. Jedná sa teda o vysoký koncentrát výživných látok, ktorý je 100% rozpustný vo vode. Vstrebateľnosť a dostupnosť vitamínov, minerálov a ostatných zložiek je v prípade takéhoto prípravku vyššia ako v prípade sušenej, zomletej rastliny.

 

Zloženie zeleného jačmeňa:


 

Priemerná výživná hodnota (v 100g sušenej

šťavy z mladých lístkov zeleného jačmeňa)

Energetická hodnota

1026 kJ/ 245 kcal

Bielkoviny

34,4 g

Sacharidy

26,8 g

z toho cukry

18,9 g

Tuky

0,13 g

z toho nasýtené mastné kys.

0,13 g

Vláknina

4,3 g

Minerálne látky

29,6 g


Vitamíny a minerálne látky ktoré boli identifikované v mladých lístkoch jačmeňa:

Vitamíny

Minerálne látky

Beta-karotén

Bór

Biotín

Draslík

Cholín

Chlór

Kyselina listová

Chróm

Niacín

Fosfor

Pantoténová kyselina

Horčík

Vitamín A

Jód

Vitamín B1

Mangán

Vitamín B2

Selén

Vitamín B6

Síra

Vitamín B12

Sodík

Vitamín C

Zinok

Vitamín E

Železo

Vitamín K

Vápnik

 

 

Odporúčané použitie
1 – 3 krát denne rozpustiť jednu kávovú lyžičku v 2 dl neperlivej vody alebo ovocnej šťavy a vypiť. Vhodnejsie je použiť šejker na vymiešanie nápoja.

 

Číslo Rozhodnutia ÚVZ SR: ZHHSR/7315/2009

 

Pestrá, vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité faktory Vášho zdravia. Uskladňujte mimo dosahu malých detí. Nesmie sa používať ako náhrada pestrej stravy.

Napísať hodnotenie

Prosím, prihláste sa alebo sa registrujte, ak chcete hodnotiť

Štítky: Detoxikácia a odkyslenie, Chudnutie a diéty, Posilnenie imunity,