0907 025 707 (od 8.00 - 18.00 hod.)

jkolembusova@gmail.com

0
  • Draslík, 100 kapsúl

Draslík, 100 kapsúl

  • Značka: Hillvital
  • Kód produktu: hill draslik
  • Dostupnosť: 3-4 dni
  • 13,90 EUR

  • Bez DPH: 11,58 EUR

Tento výživový produkt slúži na doplnenie draslíka. Draslík prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému, k správnemu fungovaniu svalstva a k udržaniu normálneho krvného tlaku.

Draslík je jedným z najdôležitejších minerálov. Nachádza sa v každej bunke tela a podieľa sa tak na mnohých pre život nevyhnutných procesoch. Je dôležitý pre optimálne fungovanie nervovej sústavy, srdcovo-cievného systému a svalstva. Podieľa sa na elektrochemických procesoch v organizme, zabezpečuje prenos elektrických impulzov do celého tela.

Draslík:

  • prispieva k fungovaniu nervového systému,
  • prispieva k správnemu fungovaniu svalov,
  • prispieva k udržaniu a regulácií normálneho krvného tlaku.


Potreba dopĺňania draslíka je vysoko individuálna záležitosť. Odporúčaná denná dávka závisí od veku, pohlavia a ďalších faktorov, akými sú zdravotný stav pacienta, prípadná medikamentózna liečba,  pravidelný výdaj fyzickej energie a pod. 

Kde sa draslík nachádza?

Podstatnú časť je možné získať z pestrej a výživnej stravy, draslík sa totiž nachádza v hojnom množstve v rozličných potravinách: v zemiakoch, banánoch, červenej repe, avokáde, šampiňónoch, špenáte, ale aj v rybách, losos, treska, sardinky, v niektorých mliečnych výrobkoch alebo hydine.

Zvýšený príjem draslíka  je potrebný pri istých zdravotných ťažkostiach a stavoch. Hnačka a zvracanie môžu spôsobiť veľký úbytok draslíka. Rovnako aj nadmerné potenie, spôsobené fyzickým výkonom alebo inou fyziologickou príčinou, vedie k nebezpečnému zníženiu hladiny draslíka.

Isté druhy diuretík spôsobujú zníženie hladiny draslíka v krvi. Taktiež užívanie laxatív a neprimeraná diéta môžu viesť k nepríjemnému úbytku draslíka. V takýchto prípadoch je vhodné obohatiť dennú stravu o výživový doplnok. Tento produkt je práve tým prostriedkom, ktorý vám  pri pravidelnom používaní zabezpečí žiadúcu hladinu draslíka.


Výživové hodnoty: 
v 1 kapsule %RVH* -  Draslík (Glukonát draselný) 99 mg 4,95 %
* Referenčná výživová hodnota

Zloženie: Draslík, objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza; protihrudkujúce látky: stearan horečnatý.

Hmotnosť: 40 g

Dávkovanie: Užívajte tri kapsuly denne spolu s jedlom.

Skladovanie: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste.

Upozornenie
Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Napísať hodnotenie

Prosím, prihláste sa alebo sa registrujte, ak chcete hodnotiť