0907 025 707 (od 8.00 - 18.00 hod.)

jkolembusova@gmail.com

0
 • Esenciálny olej Eukalyptus - 10 ml

Esenciálny olej Eukalyptus - 10 ml

 • Značka: Essens
 • Kód produktu: ess-eucalipt
 • Dostupnosť: 3-4 dni
 • 18,00 EUR

 • Bez DPH: 15,00 EUR

Rozsah blahodárnych účinkov éterického oleja z eukalyptu je nesmierny. Okrem inhalácie je možné užívať ho lokálne na poranenú pokožku a taktiež aj vnútorne pri rôznych druhoch zdravotných problémov.

100% prírodný esenciálny olej slúži na zlepšenie celkového stavu tela i duše. Eukalyptus prispieva k prečisteniu dýchacích ciest, posilňuje imunitný systém a podporuje svieži dych. 

Použitie: Vhodný do arómalampy, rozprašovača, na inhaláciu i na inhaláciu. Možno použiť na masáž podbruška v období menzesu. Vhodný na prevoňanie šatní a skríň.

Upozornenie: Nie je určené na vnútorné použitie. Pri aplikácii na kožu používajte vo veľmi malom množstve (1 - 2 kvapky), citlivé osoby môžu zriediť s iným nosným olejom, napr. kokosovým.

Objem: 10 ml


Esenciálne vonné oleje sú prírodné aromatické zložky - silice, nachádzajúce sa v rastlinách, v ich kvetoch, semenách, listoch, stonkách, koreňoch a plodoch. Esenciálne oleje chránia rastlinu pred škodcami, baktériami, vírusmi a plesňami. Taký istý účinok môžu priniesť aj ľuďom a zvieratám.  Oleje sú získavané parnou destiláciou pri veľmi nízkej teplote. Esenciálne oleje sú približne 50-70 krát efektívnejšie než byliny samotné. Esenciálne oleje sa používali na podporu zdravia už od dávnych vekov. Egypťania využívali aromatické oleje priamo v lekárskej praxi a aj v kozmetike. Starí Gréci užívali esenciálne oleje k terapeutickým masážam a aromaterapii. V stredoveku sa esencialne oleje aplikovali kvôli antibakteriálnym účinkom.

Účinky:

Eukalyptus je jednou z najpoužívanejších prírodných drevín vo farmakológii, liečiteľstve a prírodnej kozmetike. Je to vďaka jeho terapeutickým účinkom, ktoré dokáže telu poskytnúť. K najznámejších účinkom esenciálneho oleja z eukalyptu patria: 

 • antiseptické,
 • antibakteriálne,
 • stimulačné.
 • Efektívne pôsobí pri respiračných problémoch, prechladnutí, nádche, astmatických ťažkostiach.
 • Odporúča sa pri hnačke, virózach, ale aj pri migréne.
 • Prináša úľavu pri reumatických ochoreniach a znižuje pocit vyčerpania a únavy.


Spôsoby použitia:

Éterický olej z eukalyptu je možné použiť všetkými tromi základnými spôsobmi: na inhaláciu, lokálne aplikáciou na pokožku aj vnútorne.


Ako esenciálne oleje používať?

Inhalácia

Pár kvapiek esenciálneho oleja do aromalampy alebo odparovača, difuzéra očistí okolité ovzdušie, prinesie človeku uvoľnenie dýchacích ciest. Výrazná aróma pôsobí osviežujúco a stimulačne.
Spríjemnite si tak vôňu v interiéri a navodíte si príjemnú náladu podľa zamerania oleja. Možno tiež zmiešať s vodou do rozprašovačov a použiť ako bytový sprej alebo na prevoňanie vankúšov.

Kozmetika:

Zmiešajte si olej so svojím obľúbeným pleťovým alebo telovým krémom (stačí 1 - 2 kvapky, odporúčame najskôr vyskúšať na menšej vzorke). Kúpeľ: pridajte 3 - 5 kvapiek do vane alebo na stenu sprchy a vychutnajte si arómu podporenú silou vodnej pary.

Vonkajšie použitie, masáž

Vmasírovaním olejov do pokožky docielite príjemné uvoľnenie a vďaka benefitom daných olejov si môžete vychutnať silu týchto 100% prírodných olejov. Vhodná je napr. masáž chodidiel alebo na uvoľnenie šije, svalov, na spánky alebo vo forme obkladov.  Esenciálnym olejom z eukalyptu môžete ošetriť lokálne poranenia pokožky pri rezných a povrchových ranách. Napomáha tvorbe kožného tkaniva a tým urýchľuje hojenie.


Zloženie 

100% prírodná silica, Eukalyptus globulus


Objem 

10 ml


Upozornenie 

Uchovávajte mimo dosah detí!

Výrobca: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045/1e, 628 00 Brno

Napísať hodnotenie

Prosím, prihláste sa alebo sa registrujte, ak chcete hodnotiť

Súvisiace produkty

Esenciálny olej - citrónová tráva - 10 ml

Esenciálny olej - citrónová tráva - 10 ml

Esenciálny olej - levanduľa je zo 100% silice je najčastejšie používan..

18,00 EUR Bez DPH: 15,00 EUR