0907 025 707 (od 8.00 - 18.00 hod.)

jkolembusova@gmail.com

0
  • Esenciálny olej ihličie borovice - 10 ml

Esenciálny olej ihličie borovice - 10 ml

  • Značka: Essens
  • Kód produktu: ess-ihlicie
  • Dostupnosť: 3-4 dni
  • 18,00 EUR

  • Bez DPH: 15,00 EUR

Esenciálny olej z ihličia borovice je výborným pomocníkom pri rozličných zdravotných komplikáciách.

100% prírodný esenciálny olej slúži na zlepšenie celkového stavu tela i duše.

Charakteristická a obľúbená aróma borovicového ihličia a lesa. Táto vôňa známa svojou schopnosťou upokojiť, zároveň dodať energiu a navodiť pocity stability. Má utišujúce účinky a vytvára veľmi príjemnú atmosféru. Pomáha telu upokojiť a stimuluje zmysly.

Použitie: vhodný do aromalampy, rozprašovača alebo na masáže. Môže byť aplikovaný na kožu pre upokojenie drobných podráždení kože (odporúčame so základným olejom). Vhodný na osviežujúcu masáž alebo na upokojenie po fyzickej námahe.

V kombinácii s ďalšími olejmi zimnej edície slúži na navodenie príjemnej vianočnej atmosféry a do domovov vnáša pocit pokoja a pohody nielen v čase adventnom.

Upozornenie: nie je určené na vnútorné použitie. Pri aplikácii na kožu používajte vo veľmi malom množstve (1 - 2 kvapky), citlivé osoby môžu zriediť s iným základným olejom, napr. kokosovým.  

Čo sú Esenciálne oleje

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zložky - silice, nachádzajúce sa v rastlinách, v ich kvetoch, semenách, listoch, stonkách, koreňoch a plodoch. Esenciálne oleje chránia rastlinu pred škodcami, baktériami, vírusmi a plesňami. Taký istý účinok môžu priniesť aj ľuďom a zvieratám.  Oleje sú získavané parnou destiláciou pri veľmi nízkej teplote. Esenciálne oleje sú približne 50-70 krát efektívnejšie než byliny samotné. Esenciálne oleje sa používali na podporu zdravia už od dávnych vekov. Egypťania využívali aromatické oleje priamo v lekárskej praxi a aj v kozmetike. Starí Gréci užívali esenciálne oleje k terapeutickým masážam a aromaterapii. V stredoveku sa esencialne oleje aplikovali kvôli antibakteriálnym účinkom.


Spôsoby použitia:

Ako fungujú esenciálne oleje? 

Výhody esenciálnych olejov pramenia z chémie rastlín a ak sú tieto prírodné chemikálie správne destilované alebo extrahované, môžu byť použité na to, aby pomáhali fyzicky, psychicky a emocionálne v každodennom živote.  

Kúzlo aromaterapie:

Aromaterapia je druh alternatívnej medicíny a doslova znamená “liečbu pomocou vôní”, najčastejšie esenciálnymi olejmi. Vonné zložky posilňujú rovnováhu a harmóniu organizmu a vedú k zlepšeniu celkového stavu organizmu, teda tela, duše i mysle.

Ako esenciálne oleje používať?

Inhalácia: Oleje si môžete v malom množstve nakvapkať do aromalampy alebo difuzéra. Spríjemnite si tak vôňu v interiéri a navodíte si príjemnú náladu podľa zamerania oleja. Možno tiež zmiešať s vodou do rozprašovačov a použiť ako bytový sprej alebo na prevoňanie vankúšov.
Masáž: vmasírovaním oleja do pokožky docielite príjemné uvoľnenie a vďaka benefitom daných olejov si môžete vychutnať silu týchto 100% prírodných olejov. Vhodná napr. masáž chodidiel alebo na uvoľnenie šije, svalov, do spánkov alebo vo forme obkladov. 

Kozmetika: zmiešajte si olej so svojím obľúbeným pleťovým alebo telovým krémom (stačí 1 - 2 kvapky, odporúčame najskôr vyskúšať na menšej vzorke). 

Kúpeľ: pridajte 3 - 5 kvapiek do vane či na stenu sprchy a vychutnajte si arómu podporenú silou vodnej pary.  

Výrobca: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045/1e, 628 00 Brno


Zloženie 

100% prírodná silica - Abies Sibirica Oil.

Objem 

10 ml.

Upozornenie 

Éterický olej z borievky je nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Je potrebné skladovať ho mimo dosahu detí. Nadmerné množstvo éterického oleja na pokožke môže spôsobiť nepríjemné začervenanie, prípadne alergickú reakciu. Neodporúča sa vnútorne užívať olej z borievky v kombinácií s inými diuretikami.

Napísať hodnotenie

Prosím, prihláste sa alebo sa registrujte, ak chcete hodnotiť

Súvisiace produkty

Esenciálny olej ihličie borovice - 10 ml

Esenciálny olej ihličie borovice - 10 ml

Esenciálny olej z ihličia borovice je výborným pomocníkom pri rozličný..

18,00 EUR Bez DPH: 15,00 EUR

Esenciálny olej - levanduľa - 10 ml

Esenciálny olej - levanduľa - 10 ml

Esenciálny olej - levanduľa je zo 100% silice je najčastejšie používan..

18,00 EUR Bez DPH: 15,00 EUR