0907 025 707 (od 8.00 - 18.00 hod.)

jkolembusova@gmail.com

 • Chlorella vulgaris - 150 tabliet

Chlorella vulgaris - 150 tabliet

 • Značka: Benevit s.r.o.
 • Kód produktu: Chlorella vulgaris - 150 tabliet
 • Dostupnosť: Skladom
 • 6,50 EUR

 • Bez DPH: 5,42 EUR

Chlorella vulgaris  150tabliet / hmotnosť 30g 

Tablety Zelený život obsahujú kmeň Chlorella vulgaris, ktorá je pestovaná najmodernejšou technológiou tzv. heterotrofným spôsobom, to znamená pestovanie chlorelly v uzavretých čistých nádržiach. Táto metóda má niekoľko výhod v porovnaní s pestovaním chlorelly vonku v jazierkach, lagúnach, tzv. „klasickým“ spôsobom.

Chlorella je jednobunkový organizmus, ktorý žije na našej planéte už asi 2 milióny rokov. Ide o zelenú sladkovodnú riasu. Riasy sa používajú už veľmi dávno ako vhodný zdroj živín, hlavne bielkovín, minerálnych látok a vitamínov. Chlorella obsahuje najväčšie množstvo chlorofylu zo známych rastlín na Zemi.

Vedci intenzívne začali študovať Chlorellu v období prvej a druhej svetovej vojny a pokračovali v tom aj neskôr, hlavne v USA a v Japonsku.

Suplementácia, teda dopĺnanie vitamínov, minerálnych látok, enzýmov a ďalších látok esenciálnych pre správne fungovanie ľudského organizmu zabezpečená z prírodných zdrojov môže byť len ťažko nahraditeľná zo syntetitckých prípravkov. Výnimočnú úlohu v tejto suplementácii zastávajú tzv. zelené potraviny, medzi ktoré patrí aj Chlorella. Vďaka svojmu komplexnému zloženiu a vhodnej „predpríprave", čím sa zabezpečí vysoká strávitelnosť, máme možnosť nášmu organizmu dodať výživné látky vo vyváženom pomere a v ich prirodzenej forme v akej ich príroda vytvorila.

 

VitamínyMinerálne látky
Beta-karoténDraslík
BiotínFosfor
CholínHorčík
Kyselina listováJód
NiacínMangán
Kyselina pantoténováMeď
Vitamíny B1, B2, B6, B12Sodík
Vitamín CZinok
Vitamín EŽelezo
Vitamín KVápnik

Čo obsahuje Chlorella?

Holandský vedec M.W. Beijerinck v roku 1890, bol ako prvý schopný „vypestovať" čistú kultúru riasy Chlorella vulgaris. Práve od neho pochádza aj pomenovanie Chlorella, ktoré je vlastne spojením gréckeho slova Chloros (zelený) a koncovky Ella (malý).

Chlorella má tvar gule s priemerom 2 ~ 10 mikrónov, čo je približne rovnakej veľkosti ako naše červené krvinky. Chlorella obsahuje najväčšie množstvo chlorofylu zo známych rastlín na Zemi, ďalej obsahuje komplex živín s názvom CGF (Chlorella rastový faktor), viac ako 50% bielkovín (neesenciálne a esenciálne aminokyseliny), sacharidy, vitamíny, minerálne látky, nenasýtené mastné kyseliny, vlákniny a nukleové kyseliny (RNA / DNA).

 

Chlorella ďalej obsahuje viac ako 20 vitamínov a minerálnych látok, vrátane železa, vápnika, draslíka, horčíka, fosforu, pro-vitamínu A, vitamíny C, B1, B2, B5, B6, B12, E a K, biotín, inozitol, kyselinu listovú. Je vhodným zdrojom týchto živín, keďže ich obsahuje v ich prirodzenej forme a sú tak pre naše telo dobre využiteľné.

Nasledujúce vitamíny a minerálne látky boli identifikované v chlorelle:

 

 

Niekoľko výhod pestovania chlorelly heterotrofným spôsobom:

 • Vďaka tomu, že Chlorella je pestovaná v prísne kontrolovaných, čistých systémoch, jej čistota a kvalita je vždy zaručená. Neobsahuje cudzie látky, mikroorganizmy a iné kontaminanty, ako je to často problémom pri vonkajšom pestovaní.
 • Je zaručený stály, konštantný obsah výživných látok, nezávisle od poveternostných podmienok, ktoré prevládali v období pestovania (teplota, slnečné žiarenie atď.), ako k tomu môže byť pri vonkajšom pestovaní.
 • Vysoká strávitelnosť (okolo 80%), keďže bunkové steny sú tenké a prirodzene sa narušia („pukajú“) už v procese sušenia (spray-drier), bez akéhokoľvek poškodenia živín. Je to možné vďaka tomu, že naša chlorella nemá také pevné bunkové steny, keďže nemusí odolávať drsným vonkajším podmienkam.
 • O kvalite Chlorelly pestovanej takýmto spôsobom svedčí aj fakt, že hlavným importérom týchto tabliet je Japonsko.
 • Príjemná chuť, priateľnejšia v porovnaní s „vonkajšou“ Chlorellou.

 • Nízky obsah ťažkých kovov, vyplývajúci aj zo spôsobu pestovania. Krásny žiarivá zelená farba, keďže obsahuje podobné množstvo chlorofylu, ako pri vonkajšom pestovaní.

 

Stále viac odborníkov je toho názoru, že suplementácia vitamínov, minerálnych látok, enzýmov a ďalších látok esenciálnych pre správne fungovanie ľudského organizmu zabezpečená z prírodných zdrojov môže byť len ťažko nahraditeľná zo syntetitckých prípravkov. Vďaka svojmu komplexnému zloženiu a vhodnej „predpríprave“, čím sa zabezpečí vysoká strávitelnosť, máme možnosť nášmu organizmu dodať výživné látky vo vyváženom pomere a v ich prirodzenej forme v akej ich príroda vytvorila. Chlorella sa často označuje aj ako tzv. superpotravina a je veľmi obľúbená hlavne v Japonsku a USA.

Účinky riasy Chlorella sú intenzívne skúmané vedcami po celom svete, tiež sú dobre známe aj zo skúseností ľudí, ktorí ju pravidelne konzumujú.

 

 
Odporúčané použitie

3 krát denne 4-6 tabliet zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Pozor, treba dôslene dodržiavať pitný rezím !


Číslo Rozhodnutia ÚVZ SR: ZHHSR/7315/2009

 

Výrobca: Benevit s.r.o.


Ďalšie informácie:

Pestrá, vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité faktory Vášho zdravia. Uskladňujte mimo dosahu malých detí. Nesmie sa používať ako náhrada pestrej stravy.

Napísať hodnotenie

Prosím, prihláste sa alebo sa registrujte, ak chcete hodnotiť

Štítky: Detoxikácia a odkyslenie, Chudnutie a diéty, Posilnenie imunity,