Psoriáza, lupienka

Psoriáza, lupienka

Psoriáza sa radí medzi autoimunitné ochorenia, kde sa imunitný systém obráti proti vlastnému organizmu. Psoriáza je chronické zápalové ochorenie, ktoré sa  prejavuje zmenami na koži, nechtoch či kĺboch. Toto ochorenie postihuje približne 2 % až 3 % európanov.
Psoriáza nie je nákazlivé ochorenie aj keď pre neznalých vyzerá odpudivo. Nemôžete ju preto od niekoho chytiť a sa od niekoho nakaziť napríklad dotykom. Je to zápalové nie infekčné či vírusové ochorenie. Mnoho krát sa objaví až v puberte vo veku okolo 15 rokov a viac. Toto ochorenie sa nedá úplne vyliečiť. Veľmi často má cykly zhoršenia a zlepšenia. Existujú aj niektoré faktory, ktoré ju môže opätovne spustiť. Najčastejšie je to stres, hormonálne výkyvy, gravidita, puberta, oslabená imunita. Sú prípady, kedy sa zhoršuje v určitých obdobiach roka najčastejšie je to v zime. A však po vhodnej liečbe môže ustúpiť a nemusí sa prejaviť roky. 
 

Ako aj pri iných kožných chorobách je dôležité dodržiavať komplexnú liečbu. To znamená neliečiť len vonkajšie prejavy na koži, ale začať treba zvnútra, teda od základov. Úpravou jedálneho lístka, zahrnutie dostatočného množstva vitamínov a minerálov ideálne v prirodzenej forme. Správne fungujúca imunita, trávenie a prečisťovanie organizmu je veľmi dôležité. Vhodné sú bylinné či iné prírodné potravinové doplnky, ktoré majú overené výsledky pri zmierňovaní psoriázy. Sú to napríklad chlorella, mladý jačmeň. Obsahujú kombináciu vitamínov vo vysokých dávkach, ktoré pokožke dodávajú všetky potrebné živiny, a tak pomáhajú v jej prirodzenej regenerácii. Vhodné sú aj čaje, ktoré obsahujú repík lekársky, bázu čiernu, púpavu lekársku, zemedym lekársky, žihľavu či koreň čakanky.
Pri psoriáze si musíme správne vybrať aj produkty určené na hygienu. Vyhýbajte sa tým, ktoré obsahujú parabény a iné umelé látky. Akékoľvek chemické či iné umelé látky môžu spôsobiť zhoršenie stavu pokožky. Vyberajte si preto radšej po prírodné produkty. Nezabúdajte, že príroda nám ponúka množstvo vhodných prírodných látok, ktoré obsahujú aj čistiace zložky. Poškodenú či inak narušenú pokožku je dôležité udržiavať v čo najlepšom možnom stave. Dopomôže vám k tomu aj jemné prírodné mydlo z Bahnom z mŕtveho mora alebo Mydlo s liečebným dechtom.

Vonkajšie produkty mastičky, krémy a balzamy majú za úlohu upokojovať a hydratovať pokožku. Na lokálnu liečbu psoriázy je vhodný aj prírodný Psorisoft balzam. Vďaka najúčinnejším liečivým bylinám pomáha liečiť psoriázu a hĺbkovo hydratuje pokožku. Prírodné zložky zmierňujú svrbenie a pomáhajú odstrániť ložiská psoriázy. Pomáhajú dopĺňať chýbajúcu mastnotu pokožky a upokojujú podráždenú pokožku.

Produkty ktoré odporúčame

Mladý jačmeň 270g + Chlorella 300g + SHAKER

Mladý jačmeň 270g + Chlorella 300g + SHAKER

Vysušená, koncentrovaná šťava zo zeleného jačmeňa (pozor, nie pomle..

80,00 EUR 86,70 EUR Ex Tax: 66,67 EUR

Mydlo na ekzém a psoriázu s bahnom z mŕtveho mora 95 g

Mydlo na ekzém a psoriázu s bahnom z mŕtveho mora 95 g

Bahno z Mŕtveho mora pôsobí priaznivo na pokožku s ekzémom alebo na ps..

6,90 EUR Ex Tax: 5,75 EUR

Vitasoft - komplexný vitamínový balík na ekzémy a psoriázu 30 ks

Vitasoft - komplexný vitamínový balík na ekzémy a psoriázu 30 ks

Vitasoft - komplexný vitamínový balík na ekzémy a psoriázuVitasoft je ..

35,99 EUR Ex Tax: 29,99 EUR

Psorisoft – pre psoriatickú starostlivosť o pleť 250 ml

Psorisoft – pre psoriatickú starostlivosť o pleť 250 ml

Prírodný balzám Psorisoft je určený pre psoriatickú (lupienka) starost..

19,90 EUR Ex Tax: 16,58 EUR